Wizyta w pracowni dentystycznej

W październiku klasa II b wybrała się z wizytą do Rodzinnej Pracowni Dentystycznej KA – DENT na zaproszenie mamy Pawła Jazdona, która jest higienistką dentystyczną.
W ramach preorientacji zawodowej dzieci poznały pracę stomatologa i higienistki stomatologicznej. Zwiedziły gabinety stomatologiczne, zapoznały się z najnowszymi urządzeniami pomagającymi lekarzom w leczeniu zębów. Dzieci miały możliwość oczyszczać zęby i zakładać plomby na sztucznych zębach. Pani Magdalena Jazdon robiła wszystko , aby uczniowie przestały się bać wizyt u stomatologa, dbały o swoje zęby i systematycznie je kontrolowały. Podczas spotkania dzieci zadawały wiele ciekawych pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Na pamiątkę naszego spotkania wszyscy dostali szczoteczki, kolorowanki, naklejki i pyszne jabłka. Paniom dentystką dziękujemy za pouczającą lekcję.