Ulubione książki

Zachęcając do czytelnictwa i dzieląc się swoimi doświadczeniami klasa IIIa przygotowała lekcję o swoich ulubionych książkach. Dzieci opowiadały nie tylko, o czym jest przyniesiona książka, ale również o swoich ulubionych autorach, którymi okazali się między innymi Jan Brzechwa, Grzegorz Kasdepke, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Lucy Maud Montgomery, J. K. Rowling oraz C. S. Lewis. Czytanie pozwala nam się wyciszyć i zanurzyć w historii głównych bohaterów, z którymi często się identyfikujemy. Okazało się, że najciekawsze są dla uczniów opowieści pełne przygód, podróży oraz te, w których występują zwierzęta. Jednogłośnie zachęcamy do odwiedzania naszej biblioteki, która kryje na swoich półkach książki niemalże dla każdego.