Carving sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach

Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu. Umiejętność tą przybliżyli nam nasi goście- pani Aldona Szymańska oraz uczniowie z Technikum Gastronomicznego we Wschowie. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej i klasa II b miały niezapomnianą okazję do samodzielnego wykonania ciekawych dekoracji z owoców i warzyw. Nauczyły się robić słodką wyspę z trzech różnych owoców, jeżyka z gruszki i winogron, kwiatki z rzodkiewki, winogrona i kiwi. Wycinały przy pomocy starszych koleżanek i kolegów z technikum różne ciekawe i pomysłowe figury, które później z wielkim apetytem dzieci zjadały. Dzisiejsze spotkanie jest kontynuacją współpracy dotyczącej zdrowego stylu życia pomiędzy naszą szkołą a I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica. Oprócz nowego sposobu podawania owoców i warzyw dzieci dostarczyły swojemu organizmowi dużą dawkę witamin. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Aldonie Szymańskiej i młodzieży z III klasy technikum za poświęcony czas i przekazanie nowej wiedzy młodszym kolegom i koleżankom.
Opiekunki świetlicy:Aneta Strzebińska i Dorota Kokoszka.