Państwo Daria i Mateusz Kosińscy z Siedlnicy

W czwartek 24 października w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Na zaproszenie odpowiedzieli Państwo Daria i Mateusz Kosińscy z Siedlnicy, rodzice Amelki z klasy 1c. Przyjechali do nas z bardzo ciekawymi i nietypowymi zajęciami – robienia i degustacji serów naturalnych z mleka krowiego, bez konserwantów, bez wzmacniaczy smaku. Dzięki wizycie pani Darii i pana Mateusza dzieci dowiedziały się wszystkiego o produkcji serów, od początku do końca, czyli najsmaczniejszego momentu – degustacji. Najważniejszą częścią spotkania była produkcja sera mozzarella w kulce i w formie nitek, które błyskawicznie znikały z talerzy. Wizyta wzbudziła duże zainteresowanie ze strony dzieci i rodziców, spotkanie odbyło się dwa razy w ciągu dnia.
Serdecznie dziękuję Państwu Kosińskim za poświęcony cenny czas, za przygotowanie wszystkich niezbędnych produktów, dzięki którym nasze spotkanie odbyło się w sympatycznej, miłej i smacznej atmosferze.
Opiekunka świetlicy :Aneta Strzebińska