Spotkanie z hodowcą psów

„Bohater dnia” to cykl spotkań, które odbywają się w klasach I-III. Dzieci będą odwiedzały osoby, które mają pasję i zaprezentują ją na lekcji. W poniedziałek 7 października dzieci odwiedziła pani Agnieszka Woronowska– Rybka, która jest hodowcą psów a spotkanie zorganizowała pani Agnieszka Lutowicz mama Elizy Nowacień z klasy II b.
W spotkaniu uczestniczyły również klasy: II a, III b, III a. Dzieci poznały pracę hodowców czworonogów, dowiedziały się, jak bezpiecznie bawić się z psem, co robić, aby pies był posłuszny oraz co jedzą psy. Mogły też zobaczyć jak szybki jest pies i dlaczego nie powinny uciekać widząc psa.
Uczniowie zostali również poinformowani o zagrożeniach ze strony zwierząt i jak się zachować podczas spotkania z nieznanym psem.
Dzieci były bardzo zainteresowane spotkaniem, zadawały wiele pytań, na które pani Agnieszka wyczerpująco odpowiadała. Była to bardzo pouczająca lekcja z dogoterapii.