„Zdrowe owoce” Sałatka owocowa.

We wtorek w świetlicy szkolnej, w ramach prowadzonego cyklu zajęć dotyczącego zdrowego odżywiania, uczennica klasy VI a Martyna Sachweh przygotowała dla dzieci przebywających w świetlicy zajęcia kulinarne „Zdrowe owoce”. Z przyniesionych owoców: truskawki, poziomki, limonki, banany, morele, borówki, nektarynki, kiwi Martyna przygotowała dla dzieci pyszną i zdrową sałatkę owocową. W czasie przygotowywania uczennica pokrótce przybliżyła skład witamin, jakie znajdują się w danym produkcie, a także wyjaśniła dzieciom możliwości wykorzystania skórek po owocach w gospodarstwie domowym. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik spotkania miał możliwość spróbowania pysznej i pełnej witamin sałatki owocowej. Dziękujemy Martynie i jej mamie pani Agnieszce Sachweh za pomoc w realizacji spotkania.