XIV Masowy Bieg Uliczny w SP1

31 maja w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się XIV Masowy Bieg Uliczny z okazji Dnia Dziecka. Ten dzień od wielu lat dostarcza dzieciom wiele emocji i wrażeń. W tym roku honorowymi gośćmi byli: wiceburmistrz Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie – pani Marta Panicz- Szajkening, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Spraw Socjalnych – pan Franciszek Baśczyn oraz polski lekkoatleta, długodystansowiec, złoty medalista Światowych Igrzysk Służb Mundurowych – pan Szymon Kulka.
Gości, dzieci oraz rodziców przywitał dyrektor szkoły pan Maciej Grabianowski. Bieg poprzedzony był występem uczniów, którzy w szkolnym konkursie „Mam pasję i chcę się nią podzielić” zdobyli czołowe miejsca. Dyrektor szkoły wręczył dzieciom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie nasz gość pan Szymon Kulka przeprowadził rozgrzewkę dla wszystkich uczestników biegu. Po biegu każda klasa miała do zaliczenia wiele zadań, m.in. wyścigi rzędów, dwa ognie, bieg sztafetowy, wyścigi na rajderach, przeciąganie liny, rzuty do kosza, wykonanie portretu wychowawcy oraz dmuchańce. Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji szkolnego Dnia Dziecka: wolontariuszom z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Zana we Wschowie pod opieką pana Mateusza Nowaczyka, pracownikom oddziału Ratownictwa Medycznego we Wschowie, nauczycielom, dyrekcji, a przede wszystkim głównemu sponsorowi – Urzędowi Miasta i Gminy Wschowa.