Uczymy się z Oliwią malować portrety

W ramach kółka plastycznego odbyły się warsztaty malarskie, na  których chętni uczniowie mieli okazję skorzystać z doświadczeń malarskich swojej starszej koleżanki Oliwii Pawlak z kl. VIIb. Oliwia od dawna prezentuje swoje obrazy, które wzbudzają ogromne zainteresowanie uczniów i nauczycieli. Tak zrodził się pomysł warsztatów. Pierwsze zajęcia poświęcone były trudnej sztuce rysowania portretów. Uczestniczyły w nich dzieci w różnym wieku- od klasy II do VII. Wskazówki Oliwii okazały się bardzo pomocne. Na kolejnym spotkaniu uczniowie poznali, jak dobrać odpowiedni kolor, którym można namalować twarz, jak sprawić by nie wyglądała ona płasko, ale przestrzennie. Zajęcia w takiej formie były cenną lekcją. W przyszłości częściej będziemy korzystać z doświadczeń naszych rówieśników.