Zwykłe słoiki i niezwykłe słoje wypełnione radością działania.

„Tajemniczy ogród” jest piękną opowieścią o tym, jak wielki wpływ na nas mają ludzie, którzy są blisko nas i jak wiele może się zmienić w życiu, jeśli tylko uwierzymy, że to możliwe. Tak jak ogród potrzebuje pielęgnacji, żeby pokazać swoje piękno, tak człowiek potrzebuje ciepła, uczucia i wsparcia, żeby rozkwitnąć szczęściem.
Uczniowie klasy IVA w ramach podsumowania i utrwalenia symboliki lektury pt.”Tajemniczy ogród” omawianej na języku polskim pobawili się w ogrodników i założyli swoje tajemnicze ogrody. Współpracowali ze sobą dzieląc się przyniesionymi materiałami. Okazało się, że praca ogrodnicza mimo tego, że jest przyjemna, jest trudna i wymaga dużego skupienia. Po zakończonej pracy, podobnie jak bohaterowie lektury, odczuwali satysfakcję i przyjemność.