Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w bardzo ciekawy sposób, bo z wykorzystaniem TIK, czyli technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Po dołączeniu do eTwinningu, unijnego projektu łączącego przedszkola i szkoły w całej Europie, uczniowie klas : VA, VB i VD , wspólnie z rówieśnikami z całej Polski, realizowali projekt „Wykopaliska słów, czyli na tropie zapomnianych wyrazów z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”. Dzięki temu nie tylko uczyli się i poznawali archaizmy, ale też doskonale bawili się rozwiązując wykreślanki z hasłem oraz tworząc własne chmury wyrazowe i krzyżówki. Najwięcej radości przyniosły im zespołowe zmagania we FlipQuizie, czyli teleturnieju VaBank.
Takie nietypowe lekcje, oprócz ogromnego zaangażowania uczniów, przynoszą wiele korzyści, bo młodzi ludzie budują pozytywne relacje z rówieśnikami, efektywnie współpracują, stają się bardziej otwarci oraz pewni siebie – uczą się więcej, gdy doświadczają. Wykonane przez nich zadania zostały udostępnione na stronie projektu, wskutek czego stali się oni autorami zagadnień dla swoich kolegów i koleżanek z różnych szkół w całej Polsce. Koordynatorką projektu w naszej szkole była pani Kornelia Musiał we współpracy z panią Ewą Ślipko.