Tak się uczymy 2020/2021

Prawidłowa pozycja ciała podczas siedzenia.

Ostatnia lekcja wychowawcza w klasie 7b poświęcona była prawidłowej postawie ciała podczas nauki zdalnej. Uczniowie dowiedzieli się, jak zbudowany jest ich kręgosłup, jak powinni siedzieć prawidłowo przed komputerem podczas wielogodzinnej nauki, w jaki sposób radzić sobie z bólem odcinka lędźwiowego oraz szyjnego, a także jakie ćwiczenia są najbardziej skuteczne, aby zapobiec obciążaniu kręgosłupa. Podczas lekcji uczniowie mieli możliwość wykonać ćwiczenia. Każdy z nich wysłał też zdjęcie prezentujące swoją postawę przy komputerze podczas nauki zdalnej.

Kulturalni nastolatkowie z 7c!

Ostatnim tematem zajęć wychowawczych w klasie 7c były zasady dobrego zachowania nastolatka. Wprowadzeniem do lekcji był krótki wykład dr Aleksandry Kuźmińskiej-Haberli z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na temat tego, czym ogólnie jest kultura oraz jakie dziedziny życia obejmuje. Następnie uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady etykiety przy pomocy humorystycznego alfabetu kultury, dostępnego w elektronicznym numerze czasopisma „Biblioteka w szkole”. Podsumowaniem zajęć było zapisanie przez młodzież haseł, które potraktują, jako swoje motto na najbliższy czas. Oto plakaty, jakie powstały w efekcie wspólnej pracy.

O drodze i prędkości z Panią Anną Stęrzewską.

Uczniowie klasy 6d mieli wczoraj przyjemność uczestniczyć w energetycznej i pomysłowej lekcji matematyki o drodze i prędkości z Panią Anną Stęrzewską – Ania od matmy.
Uczniowie wraz z wychowawczynią – p. Małgorzatą Rękoś, bardzo dziękują za ciekawe pomysły (m.in. pomysł z mieczami), za asystentów oraz kolejny impuls do tworzenia notatek graficznych.

Nauczanie zdalne to nie tylko lekcje, ale i wycieczki…

Wczoraj klasa 6C wybrała się w wirtualną podróż do Iranu. Pani Renata Kalemba – nauczycielka i podróżniczka z Torunia, opowiedziała uczniom o tradycjach, zwyczajach i kulturze Iranu. Klasa miała także okazję pouczyć się języka perskiego i dowiedziała się o związkach Polski i Iranu. To była fantastyczna i fascynująca wyprawa.

Ogłoszenie wyników konkursu Różańcowego.

Siostra Urszula informuje, że pierwsze miejsce w konkursie ex aequo [wym. eksekfo, egzekfo] zajęli Oliwia Maćkowska z 1B oraz Michał Sachweh z 1C. Wszystkie dzieci wspaniale się spisały, co widać na zdjęciach. Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone dzieciom zaraz po powrocie do szkoły.