Wydarzenia 2020/2021

Festiwal nauk ścisłych w SP1.

W dniach 7 – 11 grudnia w naszej szkole odbędzie się FESTIWAL NAUK ŚCISŁYCH. Nauczyciele przygotowali sporo różnych propozycji zadań, zabaw, quizów, doświadczeń. Każdy znajdzie coś dla siebie. Informacje znajdziecie w poniższym materiale. Zachęcamy do udziału!
W czwartek mgr inż. Michał Plust, pracownik Politechniki Poznańskiej, spotka się wirtualnie z uczniami klas 7 i 8 i odpowie m. in. na pytanie ,,Czy matematyka jest w życiu potrzebna?”.
Zachęcamy do zapoznania się z udostępnioną prezentacją. Nauka w połączeniu z dobrą zabawą gwarantowana.

Śnieg

Wczorajszy śnieg  wywołał uśmiech na twarzach zarówno młodszych, jak i starszych uczniów! Uczniowie klasy 1a po pogadance z wychowawczynią na temat bezpieczeństwa podczas zabawy na śniegu, postanowili wykorzystać wiedzę w praktyce. Powstały piękne bałwanki, a radości przy ich tworzeniu było co niemiara!

Wypożyczanie lektur.

We wszystkie grudniowe poniedziałki uczniowie lub rodzice będą mogli oddać oraz wypożyczyć potrzebne lektury. Warunkiem wypożyczenia lektury obowiązkowej jest zwrot poprzednio przeczytanej. Prosimy o zastosowanie się do podanych godzin, a także o zachowanie szczególnych środków ostrożności (obowiązują maseczki ochronne). Książki można przynosić do biblioteki w godzinach 8.00-10.00 oraz 15.00-17.00.

Ho,ho,ho!❄ Mikołajki tuż,tuż…

Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej zabawy! Daj się zobaczyć Mikołajowi! Dołączcie do grona MIKOŁAJÓW SP1 we Wschowie. Pamiętajcie. Nieważne co, ważne, że od serca. Mamy tę moc.
p. Kornelia Musiał.

Kalendarz Adwentowy.

W niedzielę rozpoczęliśmy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Jezusa!
Dlatego s. Ula Taborek zaprasza wszystkich do przygotowania swojego serca na nadejście tego niezwykłego Gościa. Zamieszczamy dwie wersje Kalendarza Adwentowego – jedna ma przygotować duchowo do świąt, a druga pozwoli przeżyć to przygotowanie radośnie. Na uczniów czeka wiele ciekawych zadań z kodowania!
Przydatne linki: