Wydarzenia 2020/2021

Rekrutacja na nowy rok szkolny.

Dyrektor szkoły ogłasza nabór uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej na rok szkolny 2021/2022.  Zapisy odbędą się w dniach 1 – 12 marca 2021.

Wykaz dokumentów do pobrania:

Harmonogram rekrutacji 2021/2022

Oświadczenie woli

Wniosek o przyjęcie do szkoły

Zgłoszenie do pierwszej klasy SP1

Erazmus

15.12.2020 nasza szkoła rozpoczęła współpracę ze szkołami w Europie w ramach projektu Erasmus+. Projekt nazywa się New Era Education of Digital Skills (N.E.E.D.S.) i ma na celu łączenie tradycyjnych metod nauczania z metodami cyfrowymi. Partnerami w projekcie są szkoły z Włoch, Finlandii, Hiszpanii, Portugalii i Rumunii. Jednym z założeń projektu jest wymiana uczniowska. Łączne dofinansowanie projektu wynosi 31000 Euro.
Pierwszym zadaniem, które uczniowie mieli wykonać, było zaprojektowanie logo projektu. Najlepszy projekt ze szkoły będzie rywalizował z projektami ze szkół partnerskich o tytuł oficjalnego logo projektu. Bardzo prosimy o wybranie i ocenę 5 najlepszych projektów z naszej szkoły.
Głosować można tylko dzisiaj do 21:00.
Link do głosowania:

26 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura.

Klasa 1 C podczas zajęć dowiedziała się, kiedy żyły te dziwne stworzenia, dlaczego już ich nie ma oraz czy możliwe byłoby życie ludzi wspólnie z nimi. Na koniec dzieci wykonały plakaty przedstawiające dinozaury w ich naturalnym środowisku.

Wyniki konkursu plastycznego.

Biblioteka Publiczna rozstrzygnęła konkurs plastyczny „Bracia Grimm i ich baśnie”. W konkursie doceniono i nagrodzono pracę naszej uczennicy – Niny Krawiec z klasy 3a. Gratulujemy!!!

MDJO2021

#MDJO2021 Już w piątek rozpoczęliśmy w naszej szkolne obchody Międzynarodowego Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony po raz pierwszy w 1999 r. przez UNESCO i przypada corocznie 21 lutego  ,,Łamaliśmy języki” i tworzyliśmy plakaty. W kolejnych dniach poćwiczymy kaligrafię, staniemy się detektywami tropiącymi błędy językowe, utrwalimy znaczenia polskich przysłów i związków frazeologicznych i wiele, wiele więcej….