Tak się uczymy 2019/2020

Matematyka na wesoło w I a

Lekcja matematyki w klasie I a często przybiera nieco inną formę i odbiega od tradycyjnych zadań przy tablicy. Uczniowie pracują w kilkuosobowych grupach wykonując przeróżne zadania, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Matematyczne double, domino, puzzle, patyczkowe układanki, matematyczna wojna, układanka logiczna – to tylko niektóre propozycje zabaw przygotowane przez wychowawczynię klasy – p. Annę Saletę. Dzięki takiej formie zajęć uczniowie z chęcią i zaangażowaniem rozwiązują zadania oraz doświadczają, że zajmowanie się matematyką może być przyjemne i fascynujące właśnie dlatego, że trzeba ciężko pracować, a jednocześnie dobrze się przy tym bawić.

Poznajemy instrumenty dęte

23 stycznia w klasie I a w ramach programu „Bohater dnia” mieliśmy zaszczyt gościć pana Cezarego Kołopieńczyka – tatę Lidki. Uczniowie wraz z wychowawczynią panią Anną Saletą zostali zaproszeni na „Warsztaty i pokaz instrumentów dętych” przez pana Cezarego, który od wielu lat jest członkiem Orkiestry Dętej. Nasz gość przekazał dzieciom bogatą wiedzę na temat instrumentów dętych, zaprezentował grę na saksofonie i klarnecie. Uczniowie dowiedzieli się również jak wygląda strój i wyposażenie muzyka. Na koniec zajęć mogliśmy wszyscy przez chwilę poczuć się muzykami i wziąć udział w zorganizowaniu klasowej orkiestry dętej.
Serdecznie dziękujemy panu Cezaremu za wspaniałą lekcję muzyki.

„Podróż z ortofrajdą nad morze”

Dnia 18 stycznia klasę II b odwiedziła pani Małgorzata Błaszak – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Sztutowie, która przeprowadziła zajęcia z dziećmi na temat „Podróż z ortofrajdą nad morze”. Uczniowie poznali Gminę Sztutowo oraz jej atrakcje turystyczne.
Przez całe zajęcia uczniowie pracowali pod czujnym okiem kapitana p. Małgorzaty Błaszak , aby otrzymać sprawność marynarza. W trakcie zajęć uzupełniali kolorowe dyktando ortofrajdy, rozwiązywali zagadki na złotych rybkach, pisali wyrazy kolorami ortofrajdy, śpiewali piękne piosenki : ”Zuch marynarz”, „Jak dopaść złotą rybkę”. Zabawy ruchowe zachęcały dzieci do działania.
Po pasowaniu pani Małgorzata zaprosiła dzieci do wykonania pracy plastycznej „Kuter rybacki”. Wykonali ją z morskiego piasku, bursztynu i roślin wyrzuconych przez morze (wszystko zostało przywiezione znad morza ). Piękne prace ozdobiły naszą klasę.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały na pamiątkę bursztyn i morskie kolorowanki. Uczniowie byli zachwyceni tak ciekawymi i interesującymi zajęciami.

Lekcja baletu w klasie 1b.

9 stycznia w klasie I b „Bohaterem Dnia” została Laura Bielak. Uczennica tańczy i interesuje się baletem. W ciekawy sposób tłumaczyła swoim koleżankom i kolegom, czym jest sztuka tańca oraz przeprowadziła proste i podstawowe ćwiczenia baletowe. Laura zaprezentowała własne umiejętności taneczne, które wzbudziły ogromny podziw. Dzieci dowiedziały się również, jak wygląda strój baletnicy. Następnie wszyscy ochoczo przystąpili do zajęć praktycznych. Zatańczyli wspólnie z Laurą, odwzorowując ćwiczenia baletowe. Było przy tym mnóstwo śmiechu, gdyż prezentowane figury taneczne zdecydowanie nie były dla wszystkich łatwe. Dziękujemy Laurze za przeprowadzenie niezwykle interesującej lekcji oraz życzymy dużo sukcesów.

„W świecie muzyki i instrumentów”

W czwartek 9 stycznia w świetlicy szkolnej odbyła się lekcja odwrócona przygotowana przez uczennicę klasy VIIa Martynę Sachweh na temat „W świecie muzyki i instrumentów”. Martyna przybliżyła dzieciom rodzaje i kategorie instrumentów muzycznych, uczniowie poznali podstawowe nuty i sposób zapisywania ich w pięciolinii. Wspólnie rozwiązywali tematyczne zadania i łamigłówki. Lekcja została przygotowana i przeprowadzona w profesjonalny sposób. Na koniec zajęć uczennica opowiedziała swoim kolegom o nauce i przedmiotach na jakie uczęszczają uczniowie Szkoły Muzycznej. Była to ciekawa, muzyczna lekcja, w której dzieci chętnie wzięły udział. Dziękuję Martynie za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć. Aneta Strzebińska