Wydarzenia 2019/2020

Nagroda Kuratora Oświaty dla pana Dyrektora Macieja Grabianowskiego

14 października, w wojewódzkich uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Gorzowie Wielkopolskim, nasz dyrektor pan Maciej Grabianowski z rąk Lubuskiej Kurator pani Ewy Rawy, odebrał nagrodę – wyróżnienie za zasługi i osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Nagroda ta, jak powiedział dyrektor, jest ważnym wyróżnieniem podsumowującym 7 lat pracy na tym stanowisku. Dlatego stwierdził, że nie traktuje jej wyłącznie jako osobistego wyróżnienia swojej pracy, ale jako nagrodę zespołową, którą dedykuje wszystkim pracownikom szkoły. Dziękujemy panu dyrektorowi za ciepłe słowa i gratulujemy nagrody.

Finał Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W dniu 10 października w Babimoście odbył się Finał Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyny z całego województwa zmagały się o miano najlepszej w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI, klasy VII – VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Osobno chłopcy i dziewczyny. „Jedynka” po eliminacjach w zawodach powiatowych zakwalifikowała się do finałów wojewódzkich – dwie sztafety w najmłodszej kategorii wiekowej chłopców i dziewczyn. Podczas rywalizacji finałowej w Babimoście, gdzie walczyły sztafety będące mistrzami swoich powiatów, bardzo dobrze wypadły drużyny z SP1. Dziewczyny wśród XIII drużyn zajęły VI miejsce, natomiast chłopcy rywalizując w gronie XI drużyn uplasowali się na V miejscu.
Skład drużyn:
Sara Dowhań, Maja Gniewosz, Natalia Kaczmarek, Adrianna Kujawa, Zuzanna Maciołowska, Julia Molik, Obuchowicz Lena, Szafranek Zuzanna, Walkowska Wiktoria
Piotr Czostek, Fabian Jastrzębski, Antoni Kamieniarz, Szczepan Malcher, Kuba Nawrocki, Walkowski Fabian, Igor Wilczyński, Oskar Wiśniewski, Michał Woźniak
Opiekunowie zespołów: Janina Gnieżeńska, Rafał Kulczykowski, Marlena Turlińska

Ewaluacja zewnętrzna

Zawiadomienie
Zgodnie z § 8 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1658 z późn. zm. ) w związku z załącznikiem do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek ( Dz. U. z 2017 r. poz. 1611 z późn. zm. ) informuję o zamiarze przeprowadzenia ewaluacji zewnętrznej problemowej w Szkole Podstawowej nr 1 we Wschowie, ul. Kazimierza Wielkiego 10, 67-400 Wschowa w zakresie wymagań wskazanych przez Ministra Edukacji Narodowej:
– Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne;
– Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich
   indywidualnej sytuacji;
– Rodzice są partnerami szkoły lub placówki.

Ewaluację przeprowadzi zespół wizytatorów, wyznaczony przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

Termin rozpoczęcia ewaluacji: 21 października 2019 r.
Termin zakończenia ewaluacji: 18 listopada 2019 r.

Nowy Samorząd Uczniowski

Przedstawiamy skład nowego Samorządu Uczniowskiego, który dziś (08.10.2019) oficjalnie rozpoczął swą pracę w roku szkolnym 2019/2020:
przewodnicząca – Aleksandra Owoc,
zastępca – Hanna Aplas,
sekretarz – Martyna Sachweh
Przedstawicielki nowego zarządu złożyły uroczyste ślubowanie w obecności dyrektora szkoły oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!

Noc Zawodowców 2019

4 października uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wydarzeniu Noc Zawodowców 2019, które miało miejsce w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu. Organizatorem imprezy było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Współorganizatorami przedsięwzięcia były szkoły: Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu, Powiat Rawicki, Cech Rzemiosł Różnych w Rawiczu.
Celem tej imprezy była promocja kształcenia zawodowego i dualnego wśród dzieci i młodzieży poprzez przedstawienie zawodów deficytowych i zanikających oraz poszerzenie wiedzy uczniów i rodziców z zakresu doradztwa zawodowego.
Podczas Nocy Zawodowców 2019 uczniowie bezpłatnie korzystali z różnego rodzaju warsztatów, pokazów firm z terenu rawickiego, konsultacji z doradcą zawodowym oraz zapoznali się z ofertami szkół.